Zakup prezentu często wiąże się z długimi rozmyślaniami i kłopotem podczas podejmowania decyzji. Zwykle osoby, które mają zostać obdarowane, nie potrafią sprecyzować, co chciałyby dostać, bądź nie są nam tak dobrze znane. Świetnym prezentem dla kobiety (ale dla mężczyzny też – pod pewnymi warunkami) może być bransoletka z krzyżykiem.

Okazje, by podarować bransoletkę z krzyżykiem

W pierwszej kolejności należy wymienić tutaj uroczystości religijne, takie jak komunia czy bierzmowanie. Bardzo popularnymi prezentami jest wówczas biżuteria. Przeważnie dziewczynki otrzymują wtedy wisiorki z Matką Boską, a chłopcy zegarki. Alternatywą może być właśnie bransoletka z krzyżykiem. Często kobiety na szyję wybierają bardziej błyszczące ozdoby lub zmieniają naszyjniki w zależności od stroju. Bransoletka, która jest delikatna i subtelna, będzie natomiast pasować do wszystkiego. Również wzór krzyżyków jest różnorodny, co pozwala na dopasowanie dużego, bądź małego elementu. Co więcej, nie tylko złoto jest teraz jedynym odpowiednim kruszcem, z którego powinna być podarowana biżuteria. Wersje wykonane ze srebra, choć z pewnością tańsze, są równie piękne. Należy kierować się upodobaniami przyszłego właściciela i jego stylem.

Bransoletka z krzyżykiem jako talizman bądź pamiątka to także prezent, który ucieszy wiele osób. Dobrą okazją do jej podarowania stają się podróże, zaślubiny, przełomowe momenty w życiu, jak np. przeprowadzka czy wyzdrowienie z ciężkiej choroby. Krzyż ma symbolizować miłość, opiekę i łaskę Bożą.

Nie należy też zapominać o seniorach. Ta grupa społeczna jest najmocniej związana z religią i kościołem. Istnieje zatem bardzo duża szansa, że prezent związany z ich wiarą niezwykle ich ucieszy i będzie chętnie noszony. Wybór biżuterii może być tutaj strzałem w dziesiątkę, ponieważ wiele osób starszych nie potrafi sprecyzować, co chciałaby otrzymać w dniu swojego święta.

Bransoletki dla kobiet i mężczyzn

Zdecydowanie większy wybór bransoletek z krzyżykiem mają panie. Wersje srebrne, złote, na rzemyku bądź gumce można dostać w wielu sklepach. Zazwyczaj modele wykonane ze znanych kruszców, czyli srebra i złota, najlepiej zakupić u jubilera. Można mieć wtedy pewność, że nie jest to wybór pozłacany, posrebrzany, czyli innymi słowy – podróbka. Jeżeli nie jesteśmy pewni, jak duży jest nadgarstek osoby obdarowywanej, to bezpieczniej jest wybrać bransoletkę sznurkową. Przeważnie ma większą możliwość regulacji, niż tradycyjne zapięcie.

W przypadku mężczyzn projekty tej biżuterii są bardzo ciekawe i zwracają na siebie uwagę. Wszystko za sprawą opaski. Wykonana jest ona ze skórzanego paska, koralików (zwykle drewnianych) czy skóry połączonej ze stalą szlachetną. Z pewnością jest wielu panów, których taki drobiazg bardzo ucieszy.

Jak widać, bransoletka z krzyżykiem może ucieszyć różne osoby i pasować do wielu okazji. Co więcej, nie będzie ona zwykłym prezentem, ale nabierze ona konkretnego znaczenia i przeistoczy się w ważny i cenny przedmiot, który będzie przypominał o momencie wręczenia. Dzięki biżuterii i jej wzorom możemy w łatwy sposób wyrazić swoje uczucia względem osoby obdarowywanej – warto zatem to wykorzystać.

Jak oceniasz ten wpis?

Wskaż liczbę gwiazdek.

Średnia ocena: 5 / 5. Liczba głosów: 1

Nikt jeszcze nie oddał głosu.

0 0 votes
Article Rating