torby miejskie

Z przyjemnością prezentuje Wam nową kolekcję toreb męskich w miejskim stylu. Fasony zostały przygotowane w oparciu o klasykę w galanterii skórzanej oraz najnowsze trendy. Jak wiadomo nasi polscy Mężczyźni nie zawsze lubuj,ą się w nietypowych rozwiązaniach jeśli chodzi o odzież oraz dodatki – dlatego ta kolekcja to świetne rozwiązanie dla Panów praktykujących rożne style w ubiorze.

Klasyczna męska listonoszka

torby miejskie

Powyżej: Przykład klasycznej torby miejskiej, szytej ręcznie ze skóry naturalnej typu buffalo leather. Skóra tego typu jest najwcześniej ręcznie wyprawiona (garbowanie maszynowe nie pozwala na uzyskanie naturalnej struktury i załamań skóry). Projekt jest ponadczasowy – tak zwany przedstawiciel listonoszki i sprawdza się z zadaniach od pracy i uczelni po użytkowanie codzienne. Powyższa torba miejska została uszyta przez projektanta Tadeusza Brzozowskiego z Warszawy.  Jen cena oscyluje w widłakach od 390 do 450zł i jest to cena zwyczajowa jeśli chodzi o torby męskie wykonane w podobny sposób.

Raportówka, czyli torba męska w wersji mini

torba miejska

Po prawej: torba męska nawiązująca do męskiej saszetki noszonej przez ramię. Takie rozwiązanie ostatnimi czasy sprawiło, że polscy mężczyźni zaczęli propagować modę na torebki. Ten klasyczny fason jest daleki od damski galanterii, ale właśnie z niej czerpie korzenie. Torby skórzane tego typu szyte są przez projektantkę pochodzącą z Wrocławia – Katarzynę Mikson. Pani Katarzyna specjalizuje się bardziej w damskiej galanterii, jednak jak widać na przykładzie z prawej strony – torby miejskie typu raportówki też wychodzą jej całkiem nieźle.

 

Brązowa alternatywa w miejskim stylu

Poniżej: Torba uszyta z brązowej skóry naturalnej. Przykład jak innym kolorem surowca można zmienić męski look. Rodzaje męskich toreb w tym stylu możemy też podzielić na nubukowe, zamszowe oraz ze skóry licowanej. Ten zaprezentowany poniżej fason wykonany jest z nubuku. Uszyty przez Agnieszkę Zienkiewicz z Łodzi.

torba vintage miejska

Poniżej przygotowałam dla Was alternatywę. Czyli torby miejskie zaprezentowane w stylu hippie, vintage, retro. Torby zostały przygotowane z myślą o mężczyznach, ale sprawdzą się również u Pań ceniących niecodzienne dodatki. Moim zdaniem te torby wyglądają świetnie, ale jestem trochę „zboczona” na ich punkcie – wiec opinia nie będzie obiektywna :).

 

torba miejska

Torba miejska w stylu vintage

Po prawej stronie mamy zdjęcie prezentujące sposób wykonanie torby ze skóry „vintage”. Skóra ta garbowana jest ręcznie, natomiast postarzajcie ją bruzdy wykonywane są ręcznie, specjalnie do tego przygotowanymi narzędziami garbarskimi. Z racji ręcznej produkcji każdej takiej torby miejskiej, są one unikalne i żaden egzemplarz nie jest 1:1 taki sam. Torby męskie w tym stylu projektuje między innymi Anna Miko z Krakowa.

Powyżej kolejny przykład torby do zadań miejskich, która została uszyta również ze skóry naturalnej typu vintage. Dla odróżnienie od poprzedniej jest to skóra buffalo, bardzo gruba, używana również do produkcji siodeł, strzemion oraz odzieży jeździeckiej (głownie butów).

torba męska

Ostatni przykład męskiej galanterii, czyli torba miejska ze skóry licowej wykonana przez Mateusz Klich’a z Poznania. Projektant ten specjalizuje się w wyrobach ze skóry licowej, której faktura jest bardziej elegancka niż w przypadku zamszu czy nubuku. Każda tego typu torba męska posiada solidne przeszycia (nawet 3-krotne), co można dostrzec na zdjęciach. Jest to efekt rzemieślniczej pracy oraz bardzo dokładnego podejścia do realizowanych projektów. Torby miejskie Pana Mateusza będziemy wkrótce mogli podziwiać na Polskich pokazach galanterii skórzanej.

Jak Wam się podobają? Jestem ciekawa Waszych opinii – dlatego piszcie w komentarzach.

Jak oceniasz ten wpis?

Wskaż liczbę gwiazdek.

Średnia ocena: 5 / 5. Liczba głosów: 3

Nikt jeszcze nie oddał głosu.

0 0 votes
Article Rating