Chcąc zwiększyć świadomość konsumentów na temat ochrony środowiska i ekologii, Targi Mody Poznań rozszerzają swoją ofertę, zapraszając do udziału firmy, dla których priorytetem w produkcji i codziennej pracy jest zrównoważony rozwój. Temat ten zostanie podjęty również podczas Kongresu Fachowców. Odbywające się w dniach 27-28.08.2019 targi, to największe wydarzenie modowe w Polsce!

Marki coraz bardziej zwiększają swoją świadomość w zakresie ochrony środowiska, postrzegając ją dużo bardziej kompleksowo i nie ograniczając się jedynie do wykorzystywania ekologicznych materiałów. Według badań przeprowadzonych przez KPMG, w Polsce ponad 8% konsumentów podczas zakupów, zwraca uwagę na odpowiedzialność społeczną danej marki. Chociaż to niewielka liczba, każdego roku wciąż rośnie!

W dedykowanej alejce na poziomie 1 w Poznań Congress Center, w pawilonie, w którym odbywają się Targi Mody Poznań, zlokalizowane zostaną marki reprezentujące modę ekologiczną. Wśród nich będzie między innymi NAGO, marka, która świadomie wybiera materiały i stara się pomóc swoim klientom stworzyć uniwersalną bazę dla ich garderoby. Swoją ofertę przedstawi także Odzieżowe Pole, które stworzyło linię – EkoEgo, szytą wyłącznie z tkanin przyjaznych środowisku i podkreślającą bliski związek człowieka z naturą. Marka Bindka większość swoich produktów tworzy z materiałów
z „odzysku”. W ten sposób powstają niepowtarzalne krawaty, muchy, spinki czy paski. Pojawi się również marka Fairma, jedna z kilku w Polsce tworzących wegańskie buty ze skóry anansa. Prócz bawełny organicznej, producenci idą o krok dalej i sięgają po rozwiązania z zakresu nowoczesnych technologii. Poliestrowe włókna, które powstają w wyniku rozdrobnienia butelek, sztućców czy tacek to coraz powszechniejsze rozwiązanie. Wykorzystane są później w połączeniu z włóknami bawełnianymi do produkcji chociażby jeansów. Nie zabraknie także rodzimego akcentu prosto
z Poznania. Marka Cottonganic to kobiece, pełne słowiańskiej symboliki ubrania, którym można nadać drugie życie jesienią i zimą. Jak sama nazwa wskazuje, produkowane są z organicznej bawełny, która nadaje im długowieczność. Pojawi się także stoisko prelegentki Kongresu Fachowców – Zuzy Wójcik i jej autorska kolekcja SUPERNATURE, która jest odzwierciedleniem rozmyślań na temat problemów współczesnego świata: zmian klimatycznych i zanieczyszczenia środowiska. Do jej produkcji wykorzystane zostały ekologiczne materiały.

Prócz powiększenia grona wystawców, specjaliści z tej dziedziny wezmą także udział w Kongresie Fachowców, opowiadając o swoich doświadczeniach i trendach, które warto wykorzystać
w modowym biznesie. Wśród prelekcji na ten temat znajdą się:

  1. Odpowiedzialna moda we współczesnym świecie – reprezentująca markę Slogan, Monika Krawczykowska. W swoim wystąpieniu przedstawi Slogan jako jedną z pionierskich, polskich marek w świecie ekologicznej i wegańskiej mody. Okazuje się, że wcale nie trudno jest tworzyć etyczne ubrania z poszanowaniem dla naszej planety i wolne od cierpienia zwierząt.

  2. Działania dla poprawy sytuacji przemysłu tekstylnego i modowego w kontekście kryzysu klimatycznego i zanieczyszczenia środowiskao nadprodukcji, zanieczyszczaniu środowiska, ekologicznych materiałach, roślinach barwierskich i wykorzystaniu druku 3D opowie Zuzanna Wójcik.

  3. Przykład marki modowej, propagującej zrównoważony rozwój – w imieniu marki NAGO, o idei oraz założeniach ekologicznego biznesu opowiedzą Jan Stasz i Julia Turewicz. Zwrócą uwagę przede wszystkim na to, w jaki sposób komponować swoją uniwersalną bazę ponadczasowych ubrań oraz czemu świadomy wybór materiałów jest tak ważny dla naszego środowiska.

Bezpłatna rejestracja na Kongres Fachowców, odbywa się za pośrednictwem strony internetowej: https://targimodypoznan.pl/formularz-rejestracyjny-na-kongres/.

Moda ekologiczna znajduje się również w ofercie innych wystawców, stąd też warto odwiedzić resztę stoisk, gdzie z pewnością uzyskacie wiele cennych informacji na temat wykorzystywanych materiałów i sposobu tworzenia kolekcji. Zachęcamy do udziału i wspólnego szerzenia informacji na temat mody w stylu eko!

———–

Kontakt do mediów:

Aleksandra Frankowska

tel. +48/ 61 869 20 72
GSM.
+48 696 450 021

e-mail: [email protected]

Jak oceniasz ten wpis?

Wskaż liczbę gwiazdek.

Średnia ocena: 5 / 5. Liczba głosów: 3

Nikt jeszcze nie oddał głosu.

0 0 votes
Article Rating