skórzane etui jak wyczyścić

Etui wykonane ze skóry naturalnej to bardzo popularne i cenione przez nas gadżety. Są eleganckie, długowieczne i praktyczne. Doskonale chronią swą zawartość – telefon, tablet czy dokumenty. Niestety intensywne, codzienne użytkowanie może powodować ich zabrudzenia, które nie czyszczone odpowiednio i na czas mogą powodować uszkodzenie i pękanie skóry.

Dlatego tak ważne jest dbanie o etui na co dzień jak i odpowiednia ich pielęgnacja. Czyszczenie etui nie jest ani skomplikowane ani czasochłonne. Warto jednak pamiętać, że inaczej pielęgnujemy te wykonane ze skóry naturalnej, a inaczej te z ekologicznej. Oto kilka sparzonych sposobów na to jak i czym wyczyścić skórzane etui.

Etui z naturalnej skóry – czyszczenie

skórzane etui
Na zdjęciu oferta etui szytych w Polsce

Codzienne, czasem wielokrotne korzystanie z etui może powodować, że pojawią się na nim ślady użytkowania. To nie tylko plamy wywołane kontaktem z dłonią, ale również plamy wywołane zabrudzeniem od innych rzeczy. Dlatego warto systematycznie je pielęgnować i na bieżąco usuwać zabrudzenia. Przed przystąpieniem do zabiegu trzeba pamiętać aby opróżnić zawartość etui. Sprawdź wszystkie zakamarki, kieszonki i wsuwki aby nic w nich nie pozostało. Następnie przygotuj miękką ściereczkę bawełnianą, letnią wodę i delikatne mydło. Cały zabieg czyszczenia polega na wcieraniu zwilżonej ściereczki z odrobiną mydła w powierzchnię etui. Najlepiej sprawdza się wcieranie kolistymi ruchami preparatu, na całej powierzchni etui. Nie szorujmy etui, może to naruszyć strukturę skóry i pozostawi nieestetyczne plamy. Pamiętajmy również, aby nie przemoczyć skóry, gdyż może stracić fason i konieczne będzie jej suszenie.

Etui ze skóry syntetycznej – metoda czyszczenia

Jeśli etui wykonane jest ze skóry ekologicznej, schemat postępowania z jego czyszczeniem jest podobny jak w przypadku etui z naturalnego surowca. Również czyścimy je zwilżoną wodą z mydłem, miękką ściereczką. Nie zapominajmy także o delikatnych, kolistych ruchach w trakcie zabiegu. Ważne jest aby podczas czyszczenia etui na klucze czy tego na dokumenty, które jest uszyte z eko skóry nie stosować środków zawierających alkohol, wosk i naftę. Mogą spowodować, że skóra ekologiczna stanie się sztywna, straci formę i będzie pękać. Środki takie mogą również odbarwić skórę, pozostawiając nieestetyczne i po prostu brzydkie smugi. Tym bardzie warto obchodzić się z nią delikatnie i z umiarem stosować preparaty pielęgnacyjne.

Jak dbać o skórzane etui?

Czyszczenie skórzanego etui jak widać jest naprawdę proste. Aby jednak służyło nam przez lata i zawsze wyglądało jakby przed chwilą kupione, należy o nie dbać na co dzień. Przede wszystkim nie trzymajmy etui w nasłonecznionych miejscach, wilgotnych ani gorących. Skóra może się zniszczyć, popękać. Doskonałym pomysłem jest także przed pierwszym użyciem, zakonserwować je przeznaczonymi do konkretnej skóry środkami pielęgnującymi. Natłuszczona powierzchnia skóry lepiej znosi uszkodzenia i jest odporniejsza na zaplamienia. Nie trzymajmy też etui z telefonem czy dokumentami w pobliżu kosmetyków. Tłusta konsystencja fluidu albo alkohol zawarty w perfumach szybko wchłaniają się w powierzchnię etui, a plamy po nich są trudne do usunięcia.

Dbajmy więc o etui na co dzień, a będzie przez lata idealnym dodatkiem!

Jak oceniasz ten wpis?

Wskaż liczbę gwiazdek.

Średnia ocena: 3.6 / 5. Liczba głosów: 5

Nikt jeszcze nie oddał głosu.

2 1 vote
Article Rating