Woda - pij wodę codziennie

Takiej substancji potrzebujemy do życia najbardziej? Wody.

Oczywiście, że wody. Bez wody nastąpiłaby globalna katastrofa, której nikt nie mógłby powstrzymać. Wszystko co żywe przestałoby istnieć. Woda stanowi 60-70 % objętości ciała dorosłego człowieka, a w przypadku noworodków ponad 80%. Woda stanowi 75-80 % mózgu, 75% mięśni i 22% kości. Dlatego jest taka ważna. Bez wody nie powstałoby życie. Nie mając dostępu do wody możemy przeżyć zaledwie 4 doby, a bez jedzenia nawet do 40 dni. Woda jest niezbędna do prawidłowego trawienia. O wodzie można byłoby pisać bardzo dużo, ale najważniejsze jest to, żeby przyjmować jej w formie płynów około 2,5 litra na dobę i w tym 1-1,5 litra powinna stanowić woda mineralna lub źródlana. Do tzw. bilansu wodnego nie powinno się zaliczać czarnej herbaty, kawy czy alkoholu, które mają działania odwadniające. Aktywni ruchowo, sportowcy powinni zwiększyć spożycie wody o minimum 1,5 litra w ciągu dnia, gdyż tracą ją w wyniku pocenia.

Pij szklankę wody codziennie z rana

Bardzo dobrym zwyczajem jest, aby po wstaniu, a jeszcze chwilę przed śniadaniem wypić szklankę wody i zaczynać tak każdy dzień: w ten sposób uzupełniamy wodę już na samym początku i nasz organizm z pewnością będzie nam za to wdzięczny. Osoby, które chcą zrzucać wagę powinny przed każdym posiłkiem wypić szklankę wody – w ten sposób po części zmniejszą chęć na przejedzenie się i łatwiej im będzie zrzucić kilogramy. Pijmy wodę każdego dnia.

Najlepsza dla zdrowia jest woda mineralna wydobywana z głębi ziemi, bez zanieczyszczeń bakterii, szkodliwych substancji oraz z odpowiednim poziomem składników mineralnych. Na rynku mamy bardzo dużo różnych typów wody. Najlepiej jest ją zmieniać i przeglądać składy wody. Po otwarciu butelki należy przechowywać ją w lodówce i spożyć do 48 godzin. U nas preferowana jest woda niegazowana. Tam gdzie są bardzo dobre wodociągi i uzdatniają wodę po przegotowaniu też można konsumować.

Na wakacjach szczególnie w egzotycznych krajach szczególną uwagę trzeba zwrócić na to co pijemy i należy unikać tam picia wody z kranu. Woda powinna być w butelkach zamkniętych.

Woda niezbędna do życia

Podsumowując życie bez wody nie mogłoby istnieć, a nasze zdrowie też zależy od tego co pijemy i ile. Nie zapominajmy też, że powinniśmy się z woda obchodzić coraz bardziej racjonalnie ponieważ zasoby ciągle się zmniejszają.

Pij wodę podczas aktywności fizycznej

W lokalu StudioSlim zawsze zwracamy uwagę, aby podczas wysiłku fizycznego odpowiednio uzupełniać wodę. Różne wody mineralne butelkowane można kupić w StudioSlim. Oferujemy klientom także wodę mineralną za darmo – każdy może nalać sobie wodę do kubków jednorazowych z butli 25 litrowej.

Jak oceniasz ten wpis?

Wskaż liczbę gwiazdek.

Średnia ocena: 5 / 5. Liczba głosów: 2

Nikt jeszcze nie oddał głosu.

0 0 votes
Article Rating